Kurs - Etykieta w biznesie
-
Adresaci i atuty
Szkolenie kierowane jest do studentów kierunków Prawa i Prawa w biznesie, doktorantów, słuchaczy studiów podyplomowych, jak również osób spoza Uczelni.
Celem szkolenia jest przede wszystkim poznanie zasad etykiety, umożliwiające swobodne poruszanie się w środowisku biznesowym, nabycie umiejętności skutecznego komunikowania się, bezstresowego uczestnictwa w spotkaniach służbowych, kreowania profesjonalnego wizerunku, budowania zaufania i wiarygodności. Założeniem jest również wyeliminowanie błędów i złych nawyków oraz nabycie większej pewności siebie, aby móc skutecznie osiągać zamierzone cele.
-
Program
- Podstawowe cechy profesjonalnej autoprezentacji
- Jak nie zmarnować swojej szansy
- Znaczenie zasad obowiązujących w świecie biznesu
- Kultura słowa
- Język rozmówców – oficjalny czy potoczny
- Poprawność językowa
- Wyrazy i zwroty obcego pochodzenia
- Zasada precedencji, czyli kto pierwszy i dlaczego
- Powitanie
- Zajmowanie miejsc przy stole podczas spotkań biznesowych i negocjacji
- Hierarchia miejsc w samochodzie
- Zasada prawej strony, wyjątki
- Kultura gestu
- Ekspresja niewerbalna i jej wpływ na skuteczność przekazu
- Gest powitania - jak elegancko przywitać się i pożegnać
/witanie małej i dużej liczby osób, prawidłowy uścisk dłoni, prawidłowy dystans, błędy przy powitaniu, których należy unikać/ - Kontakt wzrokowy - podstawa otwartej komunikacji
- Formy przedstawiania osób
- Tytułowanie /kurtuazyjne, naukowe, zawodowe/, formy grzecznościowe w rozmowie, przechodzenie na „Ty”
- Netykieta
- E-mail jako podstawowe narzędzie pracy
- Dresscode w biznesie
/rodzaje ubiorów, klasyka a trendy mody, estetyka wyglądu/ - Bezstresowe uczestnictwo w spotkaniach biznesowych /przygotowanie, wybór miejsca i godziny spotkania/
- Podstawowe cechy profesjonalnej autoprezentacji
-
Wykładowcy
dr hab. Anna Konert
Kierownik programu
Radca prawny; Doktor habilitowany nauk prawnych; profesor nadzwyczajny Uczelni Łazarskiego, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, kierownik studiów podyplomowych z prawa lotniczego; Dyrektor Instytutu Prawa lotniczego i kosmicznego, członek zarządu European Air Law Association, uhonorowana Medalem Rektora za uzyskanie tytułu Najlepszej Absolwentki UMK w Toruniu w 2005 r., uhonorowana stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców w 2012 r. Specjalizuje się w prawie lotniczym od 2005 r., w latach 2006-2007 pracowała w departamencie prawnym przewoźnika lotniczego Air France w Nowym Jorku.
Dorota Cedrońska
Wieloletnia trenerka, wykładowczyni w dziedzinie savoir-vivre, komunikacji, wizerunku w biznesie oraz protokołu dyplomatycznego, autorka artykułów poświęconych tematyce kultury, obyczajowości i zasad dobrego wychowania, jurorka na konkursach savoir-vivre, propagatorka eleganckiego stylu. Prowadzi wykłady oraz prestiżowe szkolenia dla instytucji państwowych, firm prywatnych oraz szkolenia indywidualne na terenie całej Polski. Od 2017 szkoli prawników.
Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, zna biegle język niemiecki (posiada certyfikat Instytutu Goethego w Hadze oraz zdany egzamin resortowy w MSZ), ma uprawnienia mediatora uzyskane w Polskim Centrum Mediacji.
-
Opłaty za kurs
Kurs - Etykieta w biznesie 550 zł Terminy płatności
Płatność jednorazowa
- Opłatę uiszcza się jednorazowo w całości 7 dni przed rozpoczęciem zajęć.
Konto bankowe na które można dokonywać wpłat:
Uczelnia Łazarskiego
Santander Bank Polska S.A.
29 1910 1048 2209 0006 3981 0004
tytułem: kurs_etykieta_w_biznesie imię i nazwisko_2022
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania kursu w terminie do 2 dni roboczych przed planowanym terminem rozpoczęcia szkolenia, w szczególności, w sytuacji braku wystarczającej liczby uczestników lub nieprzewidzianych zdarzeń losowych.